Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Antrenör Seçimi

Çok özel bir spor dalı olan ancak hiçbir zaman futbol yada basketbol gibi çok sayıda insan kitlelerine ulaşan popüleriteyi yakalayamayan tenis, oldukça seçkin kimseler tarafından tercih edilen ve bağımlılık yapan bir spor branşıdır.
Diğer pek çok spor dalında olduğu gibi ha deyince kendi başınıza öğrenmenize pek de fırsat tanımayan, özel bir eğitim ve ilgi gerektiren tenis ülkemizde çok da şanslı olmayan, eğitimli, deneyimli ve akademik kariyere sahip antrenör bulma şansı çok az olan dallardan bir tanesidir.
Çoğu zaman eğitmen olarak karşınıza çıkan kişi tenis oynamayı bilen ancak bu alanda hiçbir eğitim ve yetkisi bulunmayan bireylerden oluşmaktadır bu nedenle de ülkemiz de çok da başarılı olan ve uluslararası turnuvalarda bizi zirveye taşıyan bir spor dalı değildir.

Şayet bu branşta yükselmek, kariyer yapmak yada en azından doğru kişilerden doğru taktikler alarak iyi bir oyuncu olmak istiyorsanız, çalıştığınız kişi yada kulüpleri iyi seçmeli, boşa zaman ve para harcayarak tenisin zarafet ve kazanımlarından mahrum kalmamalısınız.
Pek çok branşta değişik amaçlar için kurs ve dersler veren kuruluşumuz, tenis konusunda da alanının en iyi hocaları ile çalışmaktadır. İyi bir tenis geçmişine sahip, bu alanda akademik kariyer yapmış antrenörlerle; tenis turnuvalarına, spor akademilerine, spor liselerine hazırlık kursları veren, bu dala yeni başlayanlara temelden en iyi eğitimi sunan okulumuz, öğrencileri ile ilişkileri sağlam, onların seviyelerine inebilen, moral ve motivasyonlarını yüksek tutarak başarılı olmalarına ortam hazırlayan eğitmeler ile yola devam etmektedir.